تعریف سرسیلندر و وظایف آن

سر سیلندر چیست؟

سر سیلندرها باید محکم باشند. آنها باید فشارهای زیاد و دمای بسیار بالا را تحمل کنند، در حالی که شکل و فرم خود را حفظ می کنند تا  بلوک سیلندر را  از طریق واشر سر آب بندی کنند. آنها کلید کنترل جریان هوا در داخل و خارج سیلندرها و استقرار سوخت هستند.

سر سیلندر چه وظیفه ای دارد؟

سرسیلندر همچنین انژکتورها و سوپاپ‌ها را نگه می‌دارد – و شامل قطعات متحرک بیشتری از هر قسمت دیگر موتور است.
اگرچه تا حد زیادی مورد توجه قرار نمی گیرد، اما سرسیلندر نقش کلیدی در موتور شما ایفا می کند. این یک آیتم جامد است که در بالای واحد شما قرار می گیرد و عملکرد آن را می پوشاند. با واشر سر در جای خود مهر و موم شده است.

داخل سر سیلندر شامل تعدادی گذرگاه – معروف به پورت ها یا مسیرها – است و مخلوط هوا در امتداد آنها به سمت دریچه های ورودی حرکت می کند. مسیرهای دیگر داخل سرسیلندر مسیری است که گازهای خروجی هنگام خروج از موتور اصلی طی می کنند.
دمای شدید
در تمام موتورهایی که با آب خنک می شوند – این برای همه موتورهای پرکینز صدق می کند – سر سیلندر همچنین دارای مجراها و گذرگاه ها است.

اینها به مایع خنک کننده، متشکل از آب و ضد یخ، جریان یافته و گرمای اضافی را از بدنه اصلی موتور به رادیاتور منتقل می کند و از خطر داغ شدن بیش از حد و آسیب جلوگیری می کند. جای تعجب نیست که سر سیلندر در معرض دمای شدید قرار می گیرد که باید در برابر آن مقاومت کند.

سرسیلندر بیشترین تعداد قطعات متحرک را در خود جای می دهد

چه در زیر نهفته است
در زیر سرسیلندر قطعات متحرک بیشتری نسبت به هر جای دیگری در موتور وجود دارد. اینها عمدتاً شامل سوپاپ ها و انژکتورهای سوخت هستند که دقیقاً برای برآوردن نیازهای موتور شما کالیبره شده اند.

از آنجایی که سر سیلندرها در موقعیت ثابت هستند و با واشر سر مهر و موم شده اند، سر سیلندرها مانند قطعات متحرک موتور دچار سایش و پارگی نمی شوند. نسبتاً بندرت نیاز به تعویض دارند”

نوشتهٔ پیشین
تکنولوژی جدید قالب ایمپرزا
نوشتهٔ بعدی
سوال و جواب ها در مورد خرابی سیلندر

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
ارسال پیام
1
مشاوره رایگان
سلام
مشاوران ما آنلاین و آماده پاسخگویی میباشند